Найпоширеніші проблеми у роботі сенсорного екрана

21.04.2015

Мабуть, найпоширенішою проблемою в роботі сучасного гаджета є несправність екрану, чи це екран смартфона, планшета, комп'ютера з сенсорним введенням, чи іншого такого пристрою. Нині інструменти для ремонту стали набагато доступніше, аніж декілька років тому. Колись сервісні центри володіли монополією на будь-який ремонт екранів, оскільки лише там були відповідні інструменти та прилади. Сьогодні спеціальне обладнання для ремонту кожен може придбати в інтернеті. Якщо ви наважилися зайнятися ремонтом екрану самостійно, професійно або лише для себе – ця стаття для вас.

Обираючи сенсорний екран, варто ретельно підібрати його серію і модель. Перевірте, який екран вам підійде за маркуванням. У першу чергу, зважайте на розмір та розташування вікон давачів та передньої камери, а також на отвір для динаміка. Будь-які відхилення можуть перешкоджати роботі пристрою. Зокрема, це стосується пристроїв китайських виробників. Наприклад,

Зняття сенсорного екрана

Переконайтеся, що всі наступні операції ви зможете виконати самостійно, і у вас достатньо навичок, щоб не пошкодити екран. Для знімання сенсорного екрана потрібні дуже спритні руки або просто відповідний інструмент. Розбираючи гаджет, слід запам'ятати або записати (сфотографувати) всю послідовність розбирання та розташування деталей, які від'єднуються. Ви можете придбати відповідні інструменти тут.

У будь-якому пристрої є компоненти, що вимагають обережного поводження, наприклад, шлейфи, кнопки увімкнення, бічні кнопки, антена і т.д. Розкриваючи корпус пристрою, будьте уважні і не пошкодьте електронні деталі, розташовані близько до країв пристрою.

Після того, як всі деталі, що перешкоджають доступу до екрана, будуть від'єднані, можна братися до знімання сенсорного екрана. Існує два підходи виробників до прилаштовування сенсорного екрана на матриці апарату – монолітне кріплення або окреме кріплення.

Існують модульні (нерозбірні) моделі та інші, що вимагають зусиль при розбиранні. Сенсорний екран з’єднується з друкованою платою за допомогою шини (проводів) або контактним способом. Якщо екран приєднаний за допомогою шини, забезпечте її безпечне знімання, щоб уникнути пошкоджень.

У разі контактного під’єднання, контакти сенсорного екрана торкаються контактів друкованої плати, що дає змогу набагато простіше від'єднувати сенсор.

Якщо у вашому пристрої дисплей та сенсор приклеєні один до одного за допомогою фотополімерного клею, радимо використовувати спеціальний сепаратор для розклеювання таких конструкцій.

Ми зняли докладне відео про те, як правильно використовувати сепаратор для відклеювання скла від дисплейного модуля.

Youtube video

Перш ніж взятися до сепаратора, вам також треба придбати:

Для встановлення екрана знову вам знадобиться спеціальний клей, який твердне під дією ультрафіолетового світла. Правильно підібрати такий клей ви зможете за допомогою нашого відео.

Youtube video

Використовуйте форму-фіксатор та ультрафіолетову лампу для фіксування скла за допомогою клею.

Іноді буває і простіше. Сенсорний екран знімається разом з передньою панеллю, оскільки він кріпиться до дисплея за допомогою двостороннього скотча.

Такий скотч можна зняти за допомогою тоненького та плоского інструменту. Якщо, все-таки, клей тримається сильніше, ніж очікувалося, спробуйте розігріти склеєну поверхню за допомогою термоповітряної паяльної станції. Прогрівайте дуже акуратно, щоб не пошкодити пластикову рамку.

Вибір сенсорного екрана

Отже, ви, нарешті, розібрали свій гаджет.

Тепер настав час вибрати сенсорний екран. Визначальними характеристиками при виборі є версія та маркування сенсорного екрана.
При цьому важливо врахувати товщину скотча для приклеювання екрана. Якщо скотч виявиться занадто товстим – сенсор буде виглядати з корпусу. І навпаки, якщо скотч буде занадто тонкий – екран виявиться надмірно втопленим, спрацьовуватиме мимовільно (спонтанно) або ж відмовить. Зверніть увагу! У багатьох моделях категорично забороняється допускати дотикання сенсора до дисплея або металевої рамки!

Підібрати скотч ви можете у нашому магазині.

Можна спробувати клеїти тонкий скотч шарами, щоб домогтися оптимальної висоти плівки.

До речі, ви можете звернутися з будь-якими питаннями до служби технічної підтримки нашого магазину. Наші фахівці готові допомогти з вибором усього необхідного.

Процедура заміни сенсорного екрана

Отже, переконавшись, що у вас є всі інструменти та матеріали, можете починати ремонт.

Перед встановленням (приклеюванням) завжди перевіряйте працездатність сенсорного екрана!

У такий спосіб ви зможете уникнути встановлення неробочого сенсорного екрана та зайвих витрат, якщо ви придбали невідповідну модель. Ми надаємо гарантію на всі сенсорні екрани, які продаються в нашому магазині. Більше про гарантію, що надається нашим магазином, можна знайти на сторінці Гарантія.

Якщо сенсорний екран відразу не почав працювати, це ще не означає, що він несправний. Перевірте, можливо, сенсорний екран встановлений неправильно, і сенсор торкається дисплея. Цього варто обов'язково уникати. Далі перевірте правильність встановлення контактів сенсора. Пам'ятайте, що контакти на шлейфі та на роз'ємі, куди під’єднується сенсорний екран, не можна зачищати металевим інструментом – використовуйте натомість гумку-ластик.

Переконавшись, що під’єднання здійснено правильно, починайте програмне налаштування нового сенсорного екрана.
Необхідно оновити дані про новий сенсорний екран. Спершу вмикаємо пристрій з від’єднаним сенсором. Під час завантаження система обнулить прошивку контролера. Після поновлення завантажиться операційна система. Далі алгоритм дій такий:
не вимикаючи планшет, зніміть акумулятор → під’єднайте сенсор → увімкніть планшет → оновлюється прошивка сенсора.

Вищезгадана процедура є калібруванням сенсорного екрана. Калібрування також використовують для усунення неполадок відгуку сенсора, при надчутливості або, навпаки, поганій чутливості сенсора. Калібрування також можна виконувати за допомогою спеціальних програм, які можна завантажити з інтернету.

Іноді може знадобитися перепрошити гаджет – змінити прошивку, оновити прошивку або встановити стару прошивку. У такій ситуації звертайтеся до фахівців або експериментуйте самостійно з різними прошивками.

У деяких випадках, не потрібно міняти прошивку повністю, а досить просто скасувати всі зміни – зробити HARD RESET. Для кожної моделі процедура HARD RESET індивідуальна, а сам алгоритм процедури можна знайти в інтернеті.

Зверніть увагу! Всі зміни заводського програмного забезпечення пристрою можуть привести до втрати особистої інформації та / або гарантії. Якщо, розуміючи ризики, ви все одно налаштовані міняти прошивку, зробіть резервну копію записної книжки, фото, відео та іншої важливої для вас інформації.

Якщо неробочий сенсорний екран перешкоджає резервному копіюванню інформації, копіювання можна здійснити, під’єднавши пристрій до комп'ютера через спеціальний OTG-кабель.

Трапляється, що необхідно здійснити кілька процедур, наприклад, спершу перепрошити, а потім ще й відкалібрувати сенсорний екран.

Якщо нічого не допомогло, тобто, старий сенсор не працює, і з новим теж нічого не виходить, існує ще один прийом, який допоможе змусити новий сенсорний екран працювати.

Іноді контролер, впаяний на шлейф екрана, виявляється несумісним з версією вашого апарату (особливо це стосується планшетів з Китаю). Якщо у вас є відповідний досвід і кваліфікація, щоб усунути невідповідність, ви можете випаяти контролер зі старого сенсорного екрана і впаяти його в новий. Якщо ви розглядаєте можливість повернути деталь, попередньо обговоріть цю можливість з менеджером, який вас обслуговував! Неакуратне паяння призведе до втрати гарантії на весь сенсорний екран.

Сподіваємося, ви успішно проведете встановлення, і сенсор буде працювати.

З внутрішньої сторони сенсорного екрана встановлена захисна плівка, яку слід знімати лише після повної перевірки працездатності сенсорного екрана.

Якщо ви виконали всі процедури згідно з інструкціями, а новий сенсорний екран не почав працювати, ви можете повернути сенсорний екран назад до магазину (у разі дотримання гарантійних вимог). Детальнішу інформацію щодо процедури повернення придбаного у нас сенсорного екрана читайте на сторінці.

Інтернет-магазин GsmServer бажає, щоб ваш гаджет залишався цілим та неушкодженим, а, якщо щось трапиться, ми докладемо зусиль, щоб знайти все необхідне. Успіхів!

Копіювання матеріалів з сайту gsmserver.com.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.

Відгуки клієнтів

Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Українська Онлайн Техпідтримка Онлайн
Чат з продажів
 Українська у мережі
 Техпідтримка у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти