Чим відрізняється світлодіодна SMART-стрічка від звичайної кольорової RGB-стрічки

Оновлено 10.10.18
 

Сучасні технології освітлення залишили далеко позаду лампи розжарювання, ефективність яких є мінімальною порівняно зі світлодіодами. Ринок світлодіодної продукції зростає з неймовірною швидкістю, і майже кожен день з'являються нові продукти. І коли користувачі шукають цікаві для них продукти, їм часто зустрічаються описи, що містять фрази «SMART стрічки» або «кольорові RGB стрічки». Слід пам’ятати, що, незважаючи на їх удавану подібність, ці два продукти мають різні характеристики.

Чим відрізняється SMART-стрічка від інших світлодіодних стрічок? В першу чергу тим, що на ній є цифрові драйвери – або мікросхеми.  На ці драйвери дані надходять через цифрову шину. Їх іншою особливістю  є те, що вони можуть керувати кожним окремим (або декількома) світлодіодами індивідуально, тобто так, що процес керування не впливає на інші світлодіоди (при використанні простої RGB-стрічки це зробити неможливо).

RGB-ленти SMART-ленти

Світлодіодні RGB-стрічки: керування

Припустімо, ви вирішили придбати світлодіодну стрічку. Що вам необхідно знати про те, як нею керувати? Загалом для цього процесу вам достатньо мати звичайний контролер для RGB-стрічки, що матиме функцію керування яскравістю світіння (димірування). Здебільшого такі контролери досить прості і повинні принаймні мати 3 канали керування яскравістю світіння, а саме канали R (червоний), G (зелений) і B (синій). Річ в тому, що якщо потрібно забезпечити та показати різноманітні світлові відтінки, то така функція є просто необхідна.

RGB-контролер і схема підключення

Світлодіодні стрічки SMART RGB: керування

В цьому випадку для контролювання вам знадобиться цифровий LED-контролер.

Ви можете скористатися SMART-стрічками, якщо вам потрібно, приміром, створити декоративне освітлення. Вони також використовуються для відеоекранів або інформаційних табло, незалежно від того, чи ці пристрої знаходяться всередині приміщень або розміщені ззовні. Ці стрічки керуються цифровими контролерами для SMART-стрічок, які бувають автономними і підлеглими (або офлайн і онлайн контролерами). Вони також можуть бути програмованими (пульт) та керувати як світловими, так і музичними ефектами.

SMART-контролер Димер

Якщо ви користуєтеся цифровим LED-контролером, то можете незалежно проводити керування кожним пікселем світлодіодної стрічки, і це жодним чином не вплине на решту пікселів. Програми записуються або в режимі офлайн, тобто на SD-карту, або ж передаються по Ethernet-протоколу (онлайн). Для їх створення використовується програмне забезпечення LedEdit та LedBuild.

Підключення цифрового контролера

Цифровий контролер не оснащений каналами димірування. Замість цього у нього є цифрова шина IC: для WS2811/WS2812B – це DATA(DAT), а для WS2801 – додатково Clock (CLK). По ній передається вся інформація для кожного окремого пікселя SMART-стрічки.

Схема підключення SMART-контролера

Таким чином, цифровий LED-контролер зчитує інформацію з SD-карти і передає її по дата-шині на SMART-стрічку.

Для керування світлодіодами на SMART-стрічці використовується мікросхема LED-драйвер IC. Зараз існує велике число різноманітних SMART-стрічок, наприклад, WS2801, WS2811, WS2812B.

Нещодавно на ринку з’явилась новинка – SMART-стрічка WS2813. Це оновлена стрічка WS2812B з подвійною лінією передачі даних. Завдяки цій особливій рисі, решта діодів продовжують працювати після того, як один світлодіод виходить з ладу. В стрічках WS2813 використовуються такі ж цифрові контролери, як і в попередніх серіях WS2811 та WS2812b. Схема підключення WS2813 та її відмінність від WS2812B вказані нижче:

Підключенння SMART-стрічки Відмінності WS2812B і WS2813


Увійти в чат
Мова
Українська
ru
Русский
Русскоязычная версия
uk
Українська
Україномовна версія